In een tijdperk waarin de samenwerkingen je om de oren vliegen, is het lastig om nog de aandacht van de sneakerliefhebber te trekken, tenzij je met een zo bijzondere collab komt dat men wel moet luisteren. De samenwerking tussen chipsmerk Lay’s en Saucony is er zo eentje.
Hoewel het driedelige pack exclusief voor de Chinese markt is ontworpen, zijn ook in Europa alle ogen op de release gericht. De drie colorways zijn elk geïnspireerd op Lay’s-smaken. Een idee dat misschien wat tacky klinkt, maar dankzij het sterke kleurenpalet en de co-branded details verrassend goed is uitgewerkt.

Het eerste paar uit de collectie, de Cohesion 2L, is gebaseerd op de populaire Lay’s Seewead smaak die in China verkrijgbaar is. De sneaker combineert groene accenten met grijs mesh en suède. De Grid Fusion haalt zijn inspiratie uit de Spicy Crayfish smaak en komt in warme bruintinten met zachte beige details.
Tot slot maakt de Trainer 80X een opvallend statement in het herkenbare Lay’s-geel, opgebouwd uit lagen leer en suède op een gumzool, een directe knipoog naar de klassieke chipszak.
Op elke sneaker zijn het Lay’s-logo op de tong en de dubraes terug te vinden. Aan het veterpand hangt een chipszak-hangtag. De sneakers worden geleverd in een custom schoenendoos die de samenwerking volledig omarmt.
Het Lay’s x Saucony pack dropt naar verwachting eind 2025 exclusief in China. Uiteraard zal de release daarna ook verschijnen op marktplaatsen zoals StockX en eBay.
Houd de Sneakerjagers nieuwspagina in de gaten voor updates rondom deze en andere releases.











