Op 3 november presenteert adidas het laatste DFB-shirt uit een samenwerking van ruim zeventig jaar. Daarna neemt Nike het Duitse nationale elftal over. Het laatste DFB-shirt met de drie strepen wordt daarmee meteen een stukje voetbalgeschiedenis.
De band gaat ver terug. Adi Dassler, de oprichter van adidas, was in 1954, bij de eerste Duitse wereldtitel, al de officiële materiaalman van het DFB-team en voorzag de latere wereldkampioenen van de juiste schoenen. De geschiedenis die daaruit volgde tussen de DFB en adidas is uniek en komt nu na ruim zeventig jaar ten einde.
De aankondiging van het afscheid kwam via de korte campagnefilm The Great Debate op Instagram. Daarin discussiëren oud-wereldkampioenen als Philipp Lahm, Jürgen Klinsmann, Per Mertesacker en Joachim Löw met huidige spelers als Deniz Undav, Nick Woltemade en Jule Brand over het beste Duitse shirt ooit. Geen makkelijke vraag. Aan het einde van de clip volgt de aankondiging van het afscheidsshirt.

adidas
Het design van het laatste DFB-shirt is nog niet onthuld. Naar verwachting krijgt het een klassieke uitvoering in wit en zwart, met een versie met korte en een met lange mouwen. Een adviesprijs in euro's is nog niet bekend.

adidas
Van drie strepen naar Swoosh
In maart 2024 maakte de DFB bekend dat Nike vanaf 2027 de nieuwe kledingsponsor wordt. Naar verluidt betaalt Nike zo'n 100 miljoen euro per jaar. adidas stond eerder al stil bij het afscheid, met een speciaal label aan de binnenkant van de zoom van het thuisshirt dat Duitsland op het WK 2026 droeg. Nike liet tijdens datzelfde WK al een eerste teaser van zijn Duitse shirt zien, met Jamal Musiala in de hoofdrol.
Wij zijn in ieder geval benieuwd wat de DFB de komende jaren bij Nike te wachten staat. De heritage en geschiedenis van de relatie tussen adidas en de DFB is ongeëvenaard en het is ook een beetje jammer dat die ten einde komt. Wat vinden jullie ervan? Laat het ons weten via Instagram.
Wil je het laatste DFB-shirt in handen krijgen? Houd dan rond 3 november de voetbalcollectie van adidas in de gaten.
In de tussentijd kunnen jullie gerust een kijkje nemen in de onlineshop van adidas en je voorzien van de andere collecties en pieces van de DFB.

.png&w=3840&q=100)




